Łazienka idealna – jaka powinna być?

5546775263_d50b425764_o
Źródło: Flickr, photo credit: Lucas Fox Barcelona.

Łazienka to miejsce wyjątkowe, niezbędne  a także służące też do  odpoczynku i relaksu. Jednak jej aranżacja i urządzenie wymaga dużo pracy i starannego przemyślenie, bo jej zmiana nie będzie ani szybka, ani łatwa a tym bardziej ekonomiczna.

Idealna i wymarzona łazienka to jedno, a ta którą posiadamy sami to dwie oddzielne kwestie :). Jednak jak zawsze da się znaleźć coś pośrodku.

5494160595_0493d386b8_o

Źródło: Flickr, photo credit: Lucas Fox Barcelona.

Świetnie jeżeli będzie duża i przestronna, uda się  w niej zmieścić niemałą wannę, a idealnie jeżeli także kabinę prysznicową. Na pewno wygodnie będzie jeżeli zmieści się pralka, szafka na ręczniki, chemię oraz oczywiście kosmetyki i wszelkie rzeczy i urządzenia, których używamy.

Jednakże zejdźmy na ziemię 🙂 Jeżeli nasza łazienka nie ma aż takich rozmiarów, i możemy zdecydować się na wannę bądź prysznic dobrze zastanówmy się co i dlaczego wolimy. Jeżeli lubimy długie kąpiele w pianie, które relaksują nas po stresującym dniu, domowe spa etc. to wybór wanny jest oczywisty. Co więcej jeżeli wanna będzie usytuowana  w rogu pomieszczenia, można zamontować zasłonkę, wtedy będziemy mieli dwa w jednym.

7697116148_d77fb64e95_o
Źródło: Flickr, photo credit: Holland And Green Architectural Design.

Warto też pamiętać, że nawet jeżeli mamy miejsce na wannę, zastanówmy się czy pomieścimy  inne rzeczy, chociażby niedużą szafkę, gdzie zmieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy. Nie ma nic gorszego  niepraktyczna łazienka.

2694445766_212cbe3ee5_o
Źródło: Flickr, photo credit: Arisocrat, Peach Interior Design.

Modne stały się ostatnio aranżacje łazienek, gdzie wanna umieszczona jest na jej samym środku. Wygląda to efektownie, jednakże nie zawsze jest to praktyczne, pamiętajmy że trudno wtedy o miejsce gdzie trzymamy wszystkie specyfiki do kąpieli. Jednak warto popatrzeć ku inspiracji :).

9378911680_22ef93c3a8_o
Źródło: Flickr, photo credit: Gareth Hector.

17783481078_c499f8de78_k
Źródło: Flickr, photo credit: Lizzie Benton.

8906481777_87c89baa74_o
Źródło: Flickr, photo credit: Wicker Paradise.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

1. Pamiętajmy, że glazury i terakoty nie zmieni się tak łatwo, więc zastanówmy się dobrze nad kolorystyką, wielkością i fakturą.

2. Jeżeli decydujemy się, aby glazura nie była na wszystkich ścianach, wybierzmy te które są z dala od wody, i nie lekceważmy tego, że są farby specjalne do pomieszczeń gdzie panuje wilgoć, tj. do łazienek (wiem bo sama to przerabiałam 🙂 ).

3. Umywalka – warto zwrócić uwagę aby nie tylko była ładna, ale wygodna, ta większych rozmiarów jest praktyczniejsza, te płytsze i małe nie należą do najwygodniejszych.

4. Lustro powinno być dobrze oświetlone, najlepiej aby światło równomiernie padało na całą powierzchnię, wtedy najlepiej także oświetli nas samych.

5. Warto pamiętać, że łazienka to miejsce, w którym również odpoczywamy, dlatego warto postawić na kolory spokojne, a te intensywne pozostawić na dodatki.

2742166159_d385cb9bfb_o
Źródło: Flickr, photo credit: coco+kelley.

Jedna myśl w temacie “Łazienka idealna – jaka powinna być?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s