Obrazy i dekorowanie ścian

Decorator Showcase 2009

Źródło: Flickr, photo credit: dutchbaby

Wiele wnętrz robi na mnie wrażenie. Są świetnie urządzone i wystylizowane. Jednakże często można spotkać z pozoru piękne, minimalistyczne wnętrza, ale po dłuższej chwili okazuje się, że są one nijakie i czegoś im brakuje. Bardzo często powodem są „puste” ściany. Brakuje kropki nad i – obrazów.3963181230_0658b87a44_o

Źródło: Flickr, photo credit: coco+kelley

Nie ma nic cenniejszego niż sztuka i obrazy na ścianie. Dzięki temu wnętrze zyskuje charakter, przestaje być nijakie i zimne. Nie przypomina katalogowych zdjęć i komputerowych wizualizacji.

Jak wybrać obraz? Przede wszystkim nie wybierajmy obrazu do wnętrza, w takim wypadku to sztuka jest najważniejsza i powinna być na pierwszym miejscu. Tak jak pisałam we wcześniejszym poście nie ma nic gorszego od dobierania obrazów do wnętrza, w dodatku tak aby całość zgrywała się kolorystycznie. Wybierzmy obraz, który nam się podoba, który wzbudza w nas jakieś emocje. Jeżeli nie do końca znamy się na sztuce warto się kogoś poradzić lub zdać na swoją intuicję.

5635738829_c174f19b5d_o

Źródło: Flickr, photo credit: Dave Delnea

2722954615_ff7a8b83f0_o

Źródło: Flickr, photo credit: coco+kelley

Warto inwestować w młodą, polską sztukę, można znaleźć coś świeżego, świetnie namalowanego, a przy tym są to prace przystępne cenowo. Warto śledzić aukcje, np. Polska młoda sztuka (polskamlodasztuka.pl).

Jeżeli posiadamy już obraz, czy jesteśmy zdecydowani na zakup, pomyślmy gdzie chcemy go powiesić. Duże formaty najlepiej sprawdzą się w dużych przestronnych wnętrzach, nie tylko będą tam świetnie wyglądać, ale też w pełni widoczne będzie ich piękno. W mniejszych pomieszczeniach nie tyle same stracą, co również przytłoczą i zmniejszą optycznie nasze wnętrze.

2722954765_ed550bddc3_o

Źródło: Flickr, photo credit: coco+kelley; James Stephoto

Alternatywą do obrazów mogą być fotografie. W zależności od miejsca, metrażu można powiesić kilka czy nawet kilkanaście ramek ze zdjęciami obok siebie. Kupione, np. czarnobiałe będą wyglądać stylowo, kolorowe zdjęcia np. rodzinne ocieplą wnętrze i sprawią, że będzie bardziej domowe.

Oprócz fotografii zawsze sprawdzą się dodatki np. talerze czy inne bibeloty przywiezione np. z podróży. Ożywią wnętrza, staną się bardziej przytulne.

2728835674_4600fe6566_o

Źródło: Flickr, photo credit: coco+kelley

 

3405748614_3b351f8daa_o

Źródło: Flickr, photo credit: coco+kelley

2 myśli w temacie “Obrazy i dekorowanie ścian

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s